Солнечный коллектор для нагрева воды. 5 вещей, которые необходимо учесть перед установкой

Сонячний колектор для нагрівання води. 5 речей, які необхідно врахувати перед встановленням

Опалення за допомогою колектора – чудовий спосіб забезпечити себе дешевою гарячою водою. Сонячне випромінювання є джерелом безкоштовної енергії, яка завдяки колекторам може ефективно використовуватись для нагрівання води. Однак, щоб встановлення було максимально ефективним, слід враховувати багато нюансів. П'ять основних ми розглянемо у цій статті.


Перше: встановлення на даху – не єдине рішення

Слід пам'ятати, що хоча ми зазвичай шукаємо місця для сонячних колекторів на даху, це не єдине можливе місце. У багатьох випадках колектори встановлюються на стіні будівлі, а також безпосередньо на землі поряд із будинком, на спеціальних стійках. Існує лише одне обмеження – сонце має висвітлювати їх більшу частину дня.


Друге: розташування грає ключову роль

Оптимально спрямовувати колектори на південь. Однак допустиме відхилення на схід чи захід, що може бути компенсовано збільшенням площі. При відхиленні 50 градусів на захід поверхня повинна бути збільшена на 10%. Якщо відхилення 50 градусів на схід, корекція має становити 20%.


Розміщення пристроїв з півночі чи у постійно затінених місцях немає сенсу. На практиці це значна проблема, оскільки колектори та панелі найчастіше встановлюються на дахах. Тому їх налаштування далеке від оптимального та обумовлене такими факторами, як форма ділянки чи будівлі, орієнтація входу. 


Третє: не ігноруйте проект

Це важливо, оскільки помилки проектування можуть знизити ефективність установки на кілька десятків відсотків та викликати постійні проблеми під час експлуатації. Деякі з них можуть вимагати реконструкції всієї системи. А це набагато витратніше за створення грамотного проекту.

Слід пам'ятати, що якщо поглиначі не можуть бути спрямовані прямо на південь, то орієнтація на південний захід краща, ніж на південний схід. При встановленні на даху додатковим обмежуючим фактором є вікна на даху.


Четверте: пам'ятайте про альтернативу

Якщо через конструкцію будівлі, географічне розташування, навколишнє середовище чи естетичні міркування неможливо правильно зібрати колектори – варто задуматися про альтернативу. Якщо поглиначі не можуть «дивитися» на південь чи південний захід, установці заважають дерева чи інші будівлі, то їхній ККД буде мінімальним і ефективність не виправдає витрати. У цьому випадку варто розглянути інші варіанти використання відновлюваної енергії. Наприклад, такі як установка теплового насоса «повітря-вода».


П'яте: кут нахилу

Промені сонця мають падати на поверхню абсорбера під прямим кутом. Сонячні колектори забезпечують найвищий вихід енергії, коли кут падіння сонячного світла становить 90 градусів. Проблема в тому, що цей кут варіюється в залежності від сезону. Взимку сонце ходить низько над горизонтом, і найкраще розташовувати колектори майже вертикально. Влітку, навпаки. Тому найчастіше вибирається універсальне налаштування кута – близько 45°. Це найпоширеніший нахил дахів у приватних будинках.


Квадратний метр колектора важить приблизно 35 кг. З урахуванням цього дах має бути достатньо міцним, щоб витримати додаткове навантаження. До встановлення забезпечується вільний доступ, щоб при необхідності поглинаючі елементи можна було помити або відремонтувати.


Купити сонячний колектор


Повернення до списку