Виды теплых полов, какие существуют разновидности теплых полов

Види теплої підлоги, які існують різновиди теплої підлоги

Надзвичайно популярними через зручність та простоту в застосуванні останні кілька років стали теплі підлоги, які можна розділити на два типи: водяні та електричні. Бувають також і повітряні підлоги, але, оскільки вони поки що нешироко поширені через недоступність ціни та свою екзотичність, приділяти їм багато уваги сенсу особливого немає.


Водяні та електричні підлоги функціонують на основі нагрівача з низькою температурою.


У конструкцію цих підлог входять грунтова або бетонна основа, шар гідро- і теплоізоляції, зверху – бетонна стяжка і труби з гарячою водою, що циркулює в них або електрокабелі.


Завдяки використанню теплої підлоги температура повітря в кімнаті набагато вища, ніж була б без їх застосування. Пов'язано це з простим фізичним законом: при звичайному опаленні гаряче повітря піднімається з великою швидкістю, не нагріваючи нижню площу приміщення, а при використанні теплих підлог повітря піднімається з найнижчої поверхні і рівномірно розподіляється від низу до верху.


Незалежно від типу теплої підлоги, нагрівач у нього закладений обов'язково і ним можна керувати шляхом налаштування терморегулятора. У випадку з водяними підлогами дозується рівень гарячої води, а з електричними - кількість електрики, що подається.


Ці види підлог можуть функціонувати у двох режимах: в режимі затишних і комфортних підлог або як система опалення.


Якщо необхідно зробити систему опалення приміщень повністю, необхідно попередньо провести тепловий розрахунок, а після цього здійснити вибір оптимальної конструкції підлоги. У режимі повного опалення найефективнішою стає система акумуляції тепла. Мається на увазі те, що якщо підлога працює на основі електрики, кабель поміщається в міцну і об'ємну стяжку з бетону, яка акумулює тепло. Це зручно для опалення офісних та виробничих приміщень, де ніхто не проводить час уночі. Це пояснюється зручністю нагрівання підлоги іменно вночі, коли енергія в енергосистемі виробляється з надлишком. Вдень можна спокійно користуватися результатом нічного опалення.


У водяної теплої підлоги роль накопичувача тепла гратиме спеціально призначена ємність, за допомогою якої теплоносій може нагріватися до найвищої температури.


Після цього спеціальні клапани відбуваються вливання максимально нагрітого теплоносія до циркулюючого, що має безцінну властивість протягом тривалого часу використовувати тепло, накопичене заздалегідь.


Система опалення, чи то традиційна, чи то сучасна з використанням теплих підлог — проект високої складності, розробку та впровадження якого варто довірити лише висококваліфікованим фахівцям.


Кожна із представлених систем має і плюси, і мінуси. Електрічні підлоги не потребують обслуговування, але дуже дорогі при експлуатації через високу ціну на електрику. Водяна підлога підходить більше для великих площ, але не дуже підходить для маленького приміщення.

Крім усього іншого, термін експлуатації як водяних, так і електричних теплих підлог дуже високий, близько п'ятдесяти років.

Купити теплу підлогу


Повернення до списку