Поєднання обох методів опалення стає все більш поширеним – зазвичай підлога з підігрівом знаходиться на першому поверсі, а радіатор опалення – у спальнях нагорі або на горищі. Якщо ми запитаємо, як його підключити, ми можемо отримати таку відповідь:
Підлога має бути на зворотному боці від радіаторів.
Начебто все нормально - вода, що протікає через радіатори, спочатку остигатиме і підходитиме для підлоги. Втім, це лише зовні. Уявімо, що сонце нагрівається сильніше, в спальнях на горищі стає достатньо тепло, щоб термостатичні клапани на радіаторах закривалися. Але це також означає зменшення потоку через підлогу в нижній частині, і все ще недостатньо тепла!
Поєднання теплої підлоги та радіатора майже завжди вимагає використання змішувачів. Це також непросто, і вдосконалені системи з повністю незалежним управлінням радіаторами та контурами підлоги настільки дорогі, що автоматизація обходиться навіть дорожче за котел.
Вибір кожного з методів обігріву означає певні обмеження – радіатори є помітним елементом інтер'єру, хоча б тому, що вони не повинні бути покриті меблями.
Поширена думка про те, що маючи «підлогу», ви повинні вибрати керамічну плитку або камінь, є хибною, хоча ці матеріали особливо рекомендуються, оскільки вони краще проводять тепло. Деякі підлогові покриття або панелі дозволені виробником для опалення підлоги, але це тільки означає, що матеріал витримає таку операцію, і ми не втрачаємо гарантію. Закони фізики не можуть бути змінені, кількість тепла, що досягає приміщення, завжди буде меншою порівняно з підлогою, вкритою добре провідним матеріалом, і це необхідно враховувати на етапі проектування.
Найбільш типовий спосіб поєднання теплої підлоги та радіатора. Найчастіше досить змішувача і датчика температури, хоча автоматизація котла «бачить» всю установку як контур.
Ви можете прочитати суперечливі думки про підлогове опалення будинку для хворих на алергію.
У спальні не слід використовувати підлогу та інші енергоносії, які викликають зайвий пил, маючи підлогу в спальні, це ніби ми спали з головою в контейнері з пилососа, і такі ж ефекти будуть у наших легенів.
Натомість поширювати таку дурну загальну думку, що настил не слід встановлювати в спальнях, адже на практиці це не має під собою жодних підстав. Підлога в спальнях працює дуже добре, і астматики почуваються дуже добре на підлозі у спальні. Крім того, існує можливість налаштування, коли стає занадто жарко. Запитайте людей, які займаються системами опалення, про це: так чи інакше більшість із них у своїх будинках укладають підлогу, як на першому, так і на першому поверсі, цікаво, чому?
Конвекція для теплої підлоги відбувається на великій площі, але погано, тому що її інтенсивність залежить від різниці температур, а температура підлоги всього на кілька градусів вище, ніж температура повітря в приміщенні.
Підпільне опалення просто рекомендується людям, які страждають на алергію на пил, оскільки рух повітря обмежений, і пил не обсмажується на дуже гарячих елементах (на відміну від високотемпературного радіатора). Крім того, коли ми вибираємо підлогу з підігрівом, ми відмовляємося від пухнастих килимів та килимів, які є місцем проживання пилу.
Тому що він найздоровіший, а йдеться про теплове випромінювання. Розподіл температури при правильно підібраній підлозі оптимальний для людини, і якщо ми не перестараємося і не дбаємо про чистоту підлоги, то ніякого пилу та пилу не піднімається, і, крім того, є і те, що підлога не використовується з килимами, тому й тут там немає місця для пилу та пилових кліщів, а для алергіків це навіть благотворно.
Звичайно, підлога з підігрівом є перевагою, але добре зроблений і працює за певних умов: температура в приміщенні не більше 21 ° C і температура підлоги не перевищує 23-24 ° C (на поверхні підлоги). Якщо ми перевищуємо температуру 24°C, це схоже на сон у сумці або контейнері для пилососа, а по-друге, температура основи близько 25°C – це неприродна температура для ніг, і деякі люди можуть захворіти через 5-10 років. У добре утепленому будинку ця підлога сама підтримуватиме температуру в приміщенні, але необхідний контроль погоди, щоб не перегрівати підлогу.
Це, правда, що підлога з підігрівом повинна відповідати певним вимогам, і було б краще, якби вона була поєднана із системою автоматизації погоди. Однак думка про те, що перевищення температури 24°C поверхнею підлоги є небезпечним для здоров'я, сильно перебільшено. Також, як і той факт, що з підігрівом у приміщенні не може перевищувати 21°C у кімнаті.
Досить часто виникає побоювання, що підлога з підігрівом буде недостатньо ефективною, а приміщення буде перегріто.
У більшості ситуацій радіатори не знадобляться. Поблизу зовнішніх стін, у смузі 0,5-1 м, труби прокладені щільніше, тому що теплові втрати там найвищі. Іноді додатковий утеплювач може бути корисним поруч із великими вікнами або дверима тераси, тому що їх ізоляція завжди в кілька разів гірша, ніж утеплення стіни. В якості альтернативи ви можете подумати про підключення до радіатора тут, зараз замаскувати їх, але ви можете легко встановити радіатор там, де це необхідно.
Порада - зробити відгалуження і сховати його у стіні, щоб за необхідності встановити радіатор.
Що стосується способу укладання труб, їх відстані чи температури води, вам потрібно покластися на фахівця – дизайнера. Думки, які розповсюджуються в Інтернеті, можуть вводити в оману.
Звивиста система завжди буде викликати нерівномірну температуру підлоги. Равлик набагато кращий, тому що у вас по черзі пробірки з живильною та зворотною водою – температура зрівнюється.
Це правда, точніше, наполовину, правда, тому що втрати тепла в кімнаті можуть бути різними у різних місцях – більше під вікнами та вздовж зовнішніх стін. Отже, якщо туди надходитиме більше гарячої води, це буде корисно. Тому кожна установка має бути продумана хорошим дизайнером – те, що в одному місці буде недоліком, в іншому може бути перевагою.
Найбільш популярні способи укладання підлогових опалювальних труб:
Зазвичай спіраль вважається краще, але звивисті можуть бути дуже корисними, якщо труби розташовані так, що гаряча частина знаходиться на зовнішній стінці.
І який метод опалення буде найкращим в енергоефективному будинку? Чи варто вибирати підлогу з підігрівом у старому будинку із відносно поганою ізоляцією?
Підпільне опалення пов'язане з обмеженням максимальної потужності обігріву, що обумовлена максимально допустимою температурою підлоги. Вона становить близько 100 Вт/м2, за винятком крайових зон та ванних кімнат, де максимальна потужність через допустиму вищу температуру може досягати близько 170 Вт/м2. У старих погано ізольованих будинках цього може бути замало під час сильних морозів.
Однак мало хто розуміє, що й у дуже енергоефективних будинках, де 10-20 Вт/м2 достатньо для покриття втрат тепла, що може спричинити проблеми. При такій низькій потребі в теплі різниця між температурою подачі та зворотної води склала б 1-2°C, якби відстань між трубами була типовою. І це дуже мало для правильної роботи котла.
Звичайно, труби можуть бути розташовані лише вузькою смугою вздовж зовнішніх стін, тільки тоді ефект буде аналогічним до розміщення там невеликих обігрівачів.
Зрештою, кожен має ухвалити рішення про вибір методу опалення, беручи до уваги різні технічні умови, ціни на робочу силу та матеріали, про які можна домовитися, та, нарешті, їх естетичні уподобання. Це ніколи не має бути поспішним рішенням.
Рішення вибору радіатора або підлоги з підігрівом є незворотним рішенням.
Тому воно має бути добре мотивованим та обдуманим для кожного замовника окремо.
Розглянемо, серед іншого покриття підлоги, заплановані меблі та її щільність, потреби в опаленні та звички членів домогосподарства, потенційні місця для тривалого проживання та тривалої сидячої роботи тощо.