Схема укладання водяної теплої підлоги

В останні роки в ремонтних роботах підлоги все частіше використовують теплі, так звані "мокрі" підлоги. Такий ажіотаж "мокрих" підлог пов'язаний зі швидким монтажем, утепленням, та вигідним співвідношенням ціни та якості. На даний момент, у зв'язку з такою популярністю цього різновиду підлоги, існує ряд способів та схем монтажу, які власне і є запорукою кінцевого результату. Підлога, є основним джерелом тепловіддачі, який поступається в цьому моменті тільки стінам. Величезною перевагою "мокрих" теплих підлог є те, що вони можуть служити своїм власникам протягом десятиліть без жодних проблем. Однак такий варіант буде лише при правильному підході до розробки проекту, і виборі матеріалів залежно від приміщення. На даний момент дуже складно уявити підлогу без можливості її утеплення.


Переваги теплої підлоги


Етапи монтажу "мокрої" теплої підлоги.

1. Підготовка поверхні.

Першим, і дуже важливим етапом монтажу таких підлог є підготовка підлоги, а саме вирівнювання її поверхні. Для того, щоб монтаж підлоги був зроблений на максимально якісному рівні, необхідно зробити поверхню рівною, без тріщин, виступів та ін. Якщо підлога знаходиться в аварійному стані, для прискорення монтажу і поліпшення її якості необхідно вдатися до використання додаткової стяжки. Цей етап має особливу важливість, оскільки його недотримання може призвести до заповітрювання труб.


2. Демпферна стрічка.

Після початкового етапу необхідно приступити до улагодження демпферної стрічки. Для "мокрих" теплих підлог найкраще віддавати перевагу стрічкам завтовшки хоча б 5 мм. Така товщина матеріалу забезпечить максимальну підтримку тепла, що є важливим моментом у такому полі. Укладання стрічки необхідно проводити вздовж стін та наявних перегородок. Відстань стрічки від спланованої конструкції для підлоги повинна становити мінімум 20 мм.


3. Захист від протікання.

Наступним етапом у відтворенні цього різновиду підлоги є укладання на поверхню поліетиленової плівки. Її використання забезпечує гарантію захисту підлоги від протікання.


4. Теплоізоляція.

Безумовно, теплоізоляція – це основа якості теплої підлоги. В основному як матеріал для теплоізоляції професіонали використовують різні спінені або фольговані матеріали.


5. Забезпечення міцності.

Для того щоб зробити підлогу максимально надійними і міцними, необхідно укладати арматурну сітку на поверхні цементно-піщаної стяжки.


6. Укладання труб.

Укладання труб провадиться за рахунок попередньо створеного проекту, в якому враховані всі тонкощі планування і т.д.

Для того, щоб облаштовані підлоги з підігрівом були виготовлені на найвищому рівні, необхідно мати хоча б базові знання в цій сфері. Дуже часто люди, намагаючись заощадити, самі роблять спроби встановлення подібної конструкції для підлоги. Але в результаті вся ця конструкція не відрізняється особливою якістю та надійністю. Для того щоб виконати монтажні роботи на найвищому рівні найкраще вдаватися до послуг фахівців які насправді знають всі тонкощі цієї справи. Безумовно, такі підлоги є дуже популярним та зручним атрибутом кожної квартири. Вони абсолютно універсальні, і поєднуються з усіма різновидами покриття для підлоги. Необхідно з особливою відповідальністю. підходити до всіх схем конструкцій та матеріалів при оздоблювальних роботах підлогового покриття.


Тепла підлога – схема


В цілому, монтаж "мокрої" водяної підлоги представлений у вигляді укладання вузьких водяних труб у стяжку з бетону, з метою влаштування подальшого покриття для підлоги. Обігрів приміщення та теплоту підлоги забезпечує гарячий теплоносій, запущений за системою.


На даний момент існує кілька самих популярних способів укладання теплових труб, які мають свої тонкощі, позитивні та негативні риси.


1 спосіб. "Одинарний змійовик"

Поодинокий змійовик це дуже популярна схема кладки тонких водяних труб. Представлена вона у вигляді суцільного зигзагоподібного одиночного змійовика. Такий спосіб монтажу труб дуже легкий та швидкий у порівнянні з іншими. Однак у ньому є один момент, який для багатьох людей буде недоліком, тепло підлоги має нерівномірне розташування. Це пов'язано з тим, що одиночний змійовик має простір між трубами, який нагрівається менше ніж решта покриття.


Тепла підлога - одинарний змійовик


2 спосіб. "Равлик"

Це ще один не менш популярний спосіб укладання теплових труб. Причому в основному, більшість людей віддає перевагу саме цьому способу. Це пов'язано з тим, що всі теплові труби, що є, знаходяться максимально близько одна до одної, що дозволяє робити тепловіддачу рівномірною інтенсивною. Труби у цьому способі зміцнюються за рахунок якірних скоб на відстані одна від одної приблизно 5 мм.


Тепла підлога – "Равлик"


3 спосіб. Комбінований

Цей спосіб відрізняється тим, що укладання теплових труб можна підбирати універсально під кожну перевагу. У цьому способі можна з'єднувати кілька схем і таким чином робити підлогу максимально утепленими та комфортними. Цей спосіб з кожним роком набуває все більшої популярності. І це зовсім не дивно, адже при його використанні підлоги мають рівномірний ступінь поргріву і не має ділянок перегріву. Однак мінусом може бути більша витрата як на матеріали, так і на сам монтаж.


Тепла підлога комбінована


Схемы монтажа

Крім способів укладання труб, так само не маловажливим фактором є схема підключення водяної підлоги. Найпопулярнішими схемами вважаються:


1. З'єднання теплої підлоги безпосередньо від котла.

В основі даної схеми підключення є насос, термогенератор і арматура безпеки. При виборі цієї схеми краще все віддавати перевагу конденсаційним котлам. Це з тим, що з цього різновиду котла нейтральні невисокі температури є найбільш підходящими. А ось котли розраховані на високі температури зовсім не підходять до цього різновиду обробки підлоги. Так як його використання до підключення підлог дуже швидко порушить роботу і виведе з ладу теплообмінник. Найкращим варіантом кріплення теплових труб є їх під'єднання до теплового насоса, або низькотемпературних котлів..


2. Монтаж теплої підлоги від триходового клапана.

В основному при монтажі теплої підлоги від триходового клапана вдаються до комбінованої системи опалення. Складається така система з радіаторів опалення, яка підтримує температуру 70-80 градусів, а також з контуру теплової підлоги, що тримає температуру 40 градусів. Основним плюсом такої схеми монтажу є його невисока ціна як на матеріал, так і за роботу, а також дуже швидкий процес установки. Крім цього, така схема є дуже економічною у процесі обігріву.


3. Розведення теплої підлоги від насосно-змішувального вузла.

Розведення теплої підлоги від насосно-змішувального вузла є змішаною схемою, що складається з безлічі різних деталей. Ця схема відрізняється наявністю радіаторної зони опалення, теплої підлоги, а також насосомістким вузлом. Загальна налагоджена робота всіх деталей дозволяє зробити максимально теплу підлогу з якісною системою опалення. Так само важливим позитивним моментом цієї схеми є наявність у ній такої деталі як балансувальний клапан. З його допомогою можна контролювати температуру в теплообміннику. Таким чином, ця стать має величезну кількість позитивних сторін, як у загальній системі роботи, так і в кінцевому результаті.


4. Підключення теплої підлоги від радіатора.

Цей спосіб відрізняється наявністю спеціально створених комплектів, в яких є різні деталі, що забезпечують налагоджену роботу всієї системи. Її основними деталями є обмежувач температури теплоносія, повітря відвідник та багато іншого. Основними недоліками даної схеми є наявність зон перегнівання підлоги, причому підтримувати підлогу в рівномірній температурі практично неможливо. Однак позитивними рисами є дуже легка та швидка установка з мінімальними витратами на матеріал.


Схема розміщення теплої підлоги у приміщенні

Необхідно розуміти, що для того щоб зробити "мокрий" теплу підлогу потрібно з особливою відповідальністю підійти до цього питання. Необхідно враховувати всі тонкощі планування приміщення, а також його розміри. Більше того, для того щоб віддавати свої переваги тим чи іншим схемам кріплення теплої підлоги потрібно заздалегідь продумати з якого матеріалу складатиметься поверхневе покриття для підлоги. Це пов'язано з тим, що не всі підлогові покриття мають стійкість до високих температур. І саме тому при виборі монтажу підлоги з підігрівом необхідно враховувати всі важливі моменти.


Необхідно готувати кімнату перед початком ремонтних робіт для того, щоб забезпечити високу якість кінцевого результату. Усі теплові труби необхідно встановлювати вздовж усіх головних так званих несучих стін. Також спосіб і схема закріплення безпосередньо повинна залежати від розміру кімнати. Наприклад, при такій обробці підлог по всій квартирі найкраще поєднувати одразу кілька способів. У великі і просторі кімнати можна встановлювати комбіновані схеми, равлики та ін. Це пов'язано з тим, що габаритне приміщення з високими стелями прогріватиметься на багато довше і тому кількість труб повинна бути більш ніж достатня.


Що стосується маленьких кімнат, таких як коридори, ванні, то в них найкраще використовувати схему кріплення одиночного змійовика. Його габаритів та тепловіддачі буде достатньо, щоб підтримувати теплоту підлоги та температуру в кімнаті в максимально комфортних умовах. Величезним плюсом є те, що встановлений колектор має дуже мініатюрний розмір, що дозволяє зробити його встановлення у будь-якій частині квартири. Більш того, в основному колектор встановлюють так, щоб він був прихований від очей. Дуже часто його встановлюють у ванних кімнатах разом із іншими трубами. Також велику популярність установки колектора має його приховування кухонними гарнітурами. Безумовно, компактність та можливість приховування від очей таких нюансів має величезний плюс.


Основні правила та тонкощі "мокрої" теплої підлоги.

  • Теплові труби повинні перебувати під постійним безперервним тиском 0,3 МПа.
  • Запускати систему в роботу можна тільки після повного висихання підлоги. В іншому випадку на поверхні підлог можуть початися різні руйнування, які запобігти надалі дуже важко.
  • Найменша висота поверхні для заливання труб - 3 мм.
  • Температура всередині системи при початкових стадіях роботи має бути температурою не вищою за 35 градусів. В іншому випадку в системі можуть бути різні труднощі та збої.
  • Вибирати схему підлогової теплої підлоги необхідно базуючись на розмірі кімнат, планування та виду покриття для підлоги.

Основні плюси водяної теплої підлоги.

  • Можливість постійної підтримки комфортної температури в приміщенні.
  • Величезне розмаїття схем кріплення теплових труб, які дозволяють максимально збільшити асортимент кінцевого результату.
  • Постійна температура підлоги в кімнаті не повинна перевищувати відмитку 26 градусів.
  • Висока якість, швидкий монтаж.
  • Для тимчасового підігріву на невеликий відрізок часу температуру системи підлоги можна підвищити до позначки 31 градус. Однак необхідно розуміти, що вищі температури не дадуть нічого хорошого, і саме тому після тимчасового підігріву підлоги необхідно тримати в оптимальній для них температурі..

Бетонна конструкція.

Бетонна конструкція – це найпопулярніший матеріал для зміцнення в ньому теплових водних труб. Така популярність бетону в даному напрямку обумовлена ​​його високою якістю і водночас недорогою ціною. Однак ціна це не найголовніша причина використання цього матеріалу. Основною перевагою бетону є його висока міцність і стійкість до високих температур. Це дозволяє підігрівати підлогу і при цьому не негативно впливати на її структуру. За допомогою бетону всі теплові труби перебувають у зафіксованому нерухомому стані, що забезпечує їхнє довге високоякісне служіння.


Суха конструкція.

"Суха" тепла підлога відрізняється тим що під тепловими трубами повністю відсутня стяжка. Однак, незважаючи на це, якість підлоги, як і раніше, залишається на найвищому рівні. Цей спосіб є таким самим економічним, як і решта, а ось монтаж його конструкції відбувається значно швидше. Однак, для того, щоб вдатися до використання "сухої конструкції" необхідно розуміти, що вона підійде далеко не під кожне приміщення. Існує ряд основних моментів, які допоможуть визначитися, чи можна використовувати в приміщенні теплу підлогу без попередньої стяжки.


Сухий монтаж


1. Найпоширенішою причиною встановлення сухого покриття є обмежений простір кімнат та приміщення. В основному в квартирах та своїх будинках з маленькими кімнатами та невисокими стелями використовують саме цей спосіб конструкції.

2. У будинках зі слабкими та тонкими стінами фахівці також радять використовувати саме цей спосіб. Це пов'язано з тим, що бетон має дуже важку вагу, яка даватиме сильний негативний вплив на поверхню стін, а також сприятиме їх подальшому інтенсивному руйнуванню.

3. Дуже часто подібну конструкцію використовують на найвищих поверхах багатоповерхових будинків. Це пов'язано з тим, що в такі будинки дуже важко доставити потрібну кількість бетону. Тому що на цей процес піде величезна кількість зайвого часу.


Суха конструкція має низку позитивних моментів:

  • Швидкість монтажу скорочується практично в половину через те, що відсутні роботи зі стяжками та багато іншого.
  • Відсутність великої кількості матеріалів не несе жодного негативного впливу на загальну структуру та стан стін.
  • Є актуальною у використанні у будь-яких різновидах та типах будинків.
  • Мінімальні фінансові витрати.
  • Стійкість до високих температур та їх перепадів.
  • Відмінна теплоізоляція.
  • Можливе використання конструкції у вигляді тимчасової споруди.

Дерев'яна конструкція

Дерев'яна конструкція - ще одна популярна конструкція при монтажі теплої підлоги. Її створення так само, як і в сухій конструкції проходить дуже швидко і без будь-яких труднощів. Така конструкція найкраще підходить до будинків із зрубу або до будинків з товстими та без того теплими стінами. Дерев'яна конструкція має високу якість і дозволяє надалі розташовувати на її поверхні будь-які матеріали. До такого різновиду конструкцій фахівці радять вибирати схему одинарного змійовика. Це пов'язано з тим, що товщина підлоги дуже маленька, і він буде прогріватися дуже швидко. Такий варіант конструкції є дуже практичним та економічним.


Полістирольна схема

Полістирольна схема відрізняється тим, що матеріал, з якого виробляється загальна конструкція, є найтоншим на сьогоднішній день. Однак така тонка поверхня має багато позитивних моментів. Наприклад, при монтажі закріплення матеріалу не потребує жодних зусиль. Така конструкція прогрівається дуже швидко, що дозволяє вдатися до найменших витрат на теплові труби. Цей спосіб монтажної конструкції є найлегшим і найшвидшим у порівнянні з іншими.


Різноманітні можливості утеплення підлоги насправді є величезним досягненням сучасності. Утеплені підлоги є чудовою альтернативою обігрівачів. Більше того, порівняно з обігрівальними системами та електричними обігрівачами подібні підлоги є більш економічними. Універсальність підлог так само радує суспільство, адже з їх допомогою можна утеплити будь-яку як громадську, так і житлову будівлю. На даний момент існує величезна різноманітність схем монтажу теплових труб, що дозволяють підібрати систему, що максимально підходить під кімнату і планування.


Безумовно, кожна людина прагне зробити свій будинок максимально комфортним та затишним, вибираючи різні оздоблення поверхні стін, стелі та просто незвичайні дизайни кімнати. Що стосується підлог, то "мокрі" теплі підлоги є запорукою комфорту та затишку в приміщенні. Його споруда виробляється у мінімальні терміни, і ціни на матеріали залишаються бюджетними. Такі підлоги чудово поєднуються з усіма покриттями для підлоги, що робить їх універсальними.


Повернення до списку