Если Вы когда-нибудь задавались вопросом, что такое «кран маевского», то эта статья для Вас

Якщо Ви колись задавалися питанням, що таке «кран маєвського», то ця стаття для Вас

Усі пам'ятають, із чого починається опалювальний сезон? Правильно, із «повітряних пробок» у системі опалення. Але не всі знають, як вирішується ця проблема. Знайомтеся – кран Маєвського – пристрій для випуску повітря з радіаторів центрального водяного опалення.

Раніше для видалення повітря із системи застосовувалися звичайні водопровідні крани, проте люди призвичаїлися набирати гарячу воду із системи в особистих побутових цілях, що неприпустимо за санітарними та технічними нормами, крім того, постійно доводилося поповнювати систему водою через котельню. У зв'язку з цим у 1933 році було розроблено та впроваджено кран Ч.Б. Маєвського. Пристрій вкрай простий і складається з металевої болванки із зовнішнім різьбленням 1/2 або 3/4 дюйма, яка закручується у футорку у верхній частині батареї опалення (навпроти верхнього приєднання води та/або термоголовки). У металевій болванці є маленький отвір, через який проходить повітря. Саме через цей маленький отвір воду стало брати дуже незручно і довго, та й без інструмента не обійдешся. Отвір замикається голчастим гвинтом із конусом. Ніякі додаткові ущільнення цієї деталі не потрібні.

kran-maevskogo.jpg

Спосіб застосування:
Визначивши, що в опалювальному приладі є повітря (зазвичай про це свідчать сторонні звуки в радіаторі – булькання або звук протікання води, а також зниження температури радіатора та похолодання в приміщенні), слід взяти викрутку або ключ і підготувати ємність для води. Відкривши термостат до максимального рівня, потрібно відкрити клапан крана Маєвського та підставити ємність. Поява легкого шипіння означатиме, що повітря виходить. Клапан тримають відкритим доти, доки не потече вода і лише після цього закривають. Кран Маєвського можна встановлювати не тільки на радіатори центрального опалення, дуже успішно вони використовуються і на рушникосушарках:

Кран Маєвського на рушникосушарці

Зверніть увагу, що кран Маєвського найкраще встановлювати в місцях, де спуск повітря проводиться рідко.. 

Повернення до списку