У квартири багатоповерхових будівель великих міст гаряча вода нерідко подається з перебоями. І тут виручить бойлер непрямого нагріву.
Бойлер - це нагрівач або бак, що забеспечує квартиру або будинок гарячою водою. Бойлер непрямого нагріву використовує тепло, яке продукується системою опалення. Зовнішній вигляд бака непрямого нагріву викликає асоціацію з бочкою.
Подається вода в агрегат на 2 контури.
Перший – нагрівальний, що підключається до системи опалення жилого приміщення.
У другому відбувається нагрівання води, що надходить із водопроводу і згодом розподіляється на точки водозабору.
Реалізуються контури нагріву в розглянутому агрегаті двома методами:
- Бак в баку. З назви зрозуміло, що це такий бойлер непрямого нагріву, конструкція якого передбачає формування контуру за рахунок розміщення в основному баку сталевої ємності меншого розміру;
- в основному баку монтується змійовик.
Обидва контури приєднуються паралельно до системи опалення житла. Теплоносій потрапляє з неї в котел трубопроводом. Для організації ефективної циркуляції теплоносія такий трубопровід обов'язково облаштовується насосно-змішувальною системою.
Холодна вода подається в ємність для нагріву, а гаряча вода відбирається споживачами.
До плюсів можна віднести:
- в опалювальний сезон проводка не перевантажується, оскільки апарат працює не від електромережі;
- і теплоносій, і внутрішня система нагрівача в контакт з водопровідною водою не вступають. Отже такий бойлер непрямого нагріву прослужить тривалий термін.;
- гаряча вода почне надходити у кран безпосередньо після запуску агрегату, тому що в основу його роботи закладено процес рециркуляції.
Грамотно спроектована на базі даного пристрою система нагрівання води працюватиме ефективно за оптимальним обсягом витрат на стадії експлуатації.
Недоліки, що виділяють:
- встановлення бойлера непрямого нагріву з рециркуляцією вимагає проведення значних підготовчих робіт, які потребують чималих фінансових витрат;
- коштує котел цього типу набагато більше, ніж електричні чи газові аналоги;
- на початкове нагрівання води потрібно близько 1-2 годин. Протягом цього періоду якість роботи опалювальної системи може помітно погіршитись;
- купивши за прийнятною ціною 100-літровий бойлер непрямого нагріву, для його встановлення вам доведеться виділити окреме приміщення. Справа в тому, що навіть при, здавалося б, не такому великому обсязі внутрішньої ємності, зовнішні габарити такого пристрою дуже значні. Не кажучи вже про 200-літровий бойлер непрямого нагріву. Адже промисловість випускає навіть 300-літрові зразки.
При виборі пристрою для забезпечення певного об'єкта гарячою водою його зовнішній вигляд не повинен бути головним критерієм. Необхідно брати до уваги характеристики, що безпосередньо впливають на ефективність експлуатації агрегату даного типу. Стосується це, насамперед його обсягу. До того ж у розрахунок слід брати пікові навантаження на водонагрівальний апарат.
Експерти рекомендують відштовхуватися від наступних значень:
для 1 особи буде достатньо обсягу 50 - 60 л;
для 2-3 людей знадобиться бойлер об'ємом 80 - 120 л;
для 3-5 людей розгляньте 120 - 200-літрові моделі.
Внутрішня поверхня водонагрівача значною мірою визначає ступінь гігієнічності гарячого водопостачання. Viessmann вибрав для себе два стандарти якості. Емальовані поверхні Ceraprotect для надійного захисту від корозії застосовані у водонагрівачах Vitocell 100. І поверхні з високоякісної нержавіючої сталі, що відповідає найвищим стандартам гігієни, у продукті Vitocell 300.
Vitocell 100 - підлогове рішення для економного приготування гарячої води, у вертикальному виконанні, поставляється з водонаповненням до 1000 л.
Характеристики даного бойлера:
■ Стійкий до корозії сталевий водонагрівач з внутрішнім емалевим покриттям Ceraprotect.
■ Додатковий захист за допомогою магнієвого анода, анод із живленням від зовнішнього джерела поставляється як приладдя.
■ Нагрівання всього об'єму води за допомогою змійовика, що досягає дна водонагрівача.
■ Високий рівень комфорту при приготуванні гарячої води завдяки швидкому та рівномірному нагріванню води за допомогою змійовика великого розміру.
■ Універсальне застосування – при підвищеній потребі у гарячому водопостачанні можна з'єднати кілька ємнісних водонагрівачів Vitocell 100-V у батареї за допомогою колекторів.
За бажанням можливе постачання або додаткове встановлення електронагрівальної вставки (для об'єму від 300 л).
■ Для полегшення подачі на місце встановлення водонагрівачі Vitocell 100-V об'ємом понад 500 л. оснащені теплоізоляцією, що знімається.
■ Для мінімальних втрат тепла ємності Vitocell 100-V, тип CVAA-A, об'ємом 160 і 200 л. є також з теплоізоляцією, обладнаною вбудованою вакуумною панеллю, "клас енергоефективності A".
Для приготування гарячої води в поєднанні з водогрійними котлами та системами централізованого опалення, на вибір з електронагрівачем в якості додаткового обладнання для ємнісного водонагрівача об'ємом 300 і 500 л.
Застосовується для установок з наступними характеристиками:
Вибір та встановлення бойлера для дому – відповідальне та складне завдання, вирішити яке можна, ознайомившись зі схемами підключення, порадами та думкою фахівців, а також відгуками користувачів таких систем.
Придбати бойлер непрямого нагріву Viessmann Vitocell можна в «Снаб-Резерв» за телефонами:
+38 048 770 888 1
+38 097 770 888 1
+38 099 770 888 1
+38 073 770 888 1