Поліпропіленові труби для опалення

Ринок будматеріалів пропонує досить багатий асортимент продукції для облаштування в будинку повноцінної та якісної опалювальної системи. Серед представлених товарів все більшої популярності набувають труби з поліпропілену. Вони впевнено витісняють традиційні металеві аналоги та займають провідні позиції у цій галузі. Однак до вибору цих виробів слід підходити відповідально. Для того, щоб придбати подібну продукцію і не помилитися, необхідно ознайомитися з її основними характеристиками та властивостями.


Система трубопроводів з поліпропілену


Монтаж опалювальної системи – це досить важливий момент, де будь-яка помилка може спричинити неприємні наслідки. Щоб цього уникнути, до виконання даного етапу робіт необхідно ставитись з особливою увагою. При закупівлі матеріалів перевагу варто віддавати високоякісній продукції, що має гарантійний термін використання та гарні експлуатаційні показники.


Поліпропіленові труби для опалювальної функції та їх різновиди

Використання звичайних поліпропіленових труб під час улаштування системи опалення з часом показало, що ця продукція не зовсім підходить для виконання поставлених завдань. Була помічена деяка деформація труб, що у результаті впливу тиску і високих температур. Як наслідок гарантійний термін експлуатації такого матеріалу не відповідав зазначеному виробником. Тому було вирішено внести невеликі коригування у виготовлення труб із поліпропілену. А точніше, додати до традиційного процесу виробництва ще й процедуру армування, що дозволило позбутися колишніх недоліків.

Сучасні поліпропіленові труби, що пройшли процес армування, мають такі різновиди:


Труби з поліпропілену з алюмінієвою фольгою.

Існують два способи отримання даного виду труб, де в першому фольга розміщується безпосередньо на поверхні труби, а в другому прокладається між шарами матеріалу. Таким чином, вдається нівелювати деформацію труби, що виникає при тепловому ефекті. Однак варто враховувати, що армовані алюмінієм труби з полімеру повинні бути піддані попередньому обов'язковому зачищенню. Тільки в цьому випадку за їх подальшого використання вдасться уникнути розшаровування в місцях зварювання.


Поліпропіленові труби


Застосування скловолокна поряд із поліпропіленом.

Технологія виготовлення забезпечує монолітність з'єднання даного виду полімеру зі скловолокном, в результаті чого труби набувають підвищеної міцності та стійкості в процесі їх експлуатації.


У чому переваги використання труб із поліпропілену?


Високий показник стійкості до тиску.

Безумовно, ця властивість безпосередньо пов'язана з температурою теплоносія, що циркулює в системі. Як правило, більшість труб цього матеріалу здатні витримувати тиск до 6 атмосфер за умови збереження температури теплоносія на рівні 70°С.


Витримують високі температури.

Встановлено, що труби з представленого полімеру з армуванням досить стійко переносять різні температурні коливання і деформуються навіть при температурі 95С. Розм'якшення та подальший процес плавлення даних матеріалів можливий за набагато більш високих температур, тому використовувати поліпропілен для облаштування опалювальної системи цілком доцільно.


Не схильні до корозійного руйнування.

На відміну від традиційних металевих труб поліпропіленові не реагують на контакт з водою, тому корозія їм не страшна. До того ж їхня гладка внутрішня поверхня не перешкоджає водному потоку. На стінках труб з цього матеріалу не виникає осаду та накопичення солей. Це ще раз підтверджує їхню високу конкурентну спроможність.


Низький рівень теплопровідності.

Ця властивість дозволяє зберігати температуру теплоносія на заданому рівні. Також варто відзначити, що на трубах із поліпропілену не утворюється конденсат.


Тривалий термін експлуатації.

Якщо вірити виробникам такої продукції, то середній показник служби таких труб становить близько 50 років. Однак тут необхідно враховувати деякі фактори, що впливають на експлуатаційний період: схема системи опалення, основний робочий тиск, а також температура теплоносія та її перепади.


Як вибрати поліпропіленові труби


Головним критерієм вибору тієї чи іншої моделі труб із поліпропілену є їх діаметр. Саме цей параметр повинен враховуватись при монтажі опалювальної системи, тому що у кожній з них індивідуальний робочий тиск.


    Сучасні труби з поліпропілену за розміром перерізу поділяються на такі види:

  • діаметр труб не більше 16 мм вважається цілком оптимальним для облаштування в будинку теплої підлоги;
  • труби з діаметром не вище 25 мм рекомендуються для монтажу якісної системи опалення у приватних будинках;
  • якщо необхідно підібрати труби з даного виду полімеру для створення центральної опалювальної системи, то краще зупинити вибір на моделях з діаметром не менше 25 мм і не більше 32;
  • вироби з максимальними розмірами діаметра активно застосовуються для облаштування опалення на об'єктах громадського призначення: навчальні заклади, лікарні та інше.

Наступним критерієм вибору труб з даного полімерного матеріалу для функції опалення є показник допустимого тиску в комунікаційній системі. Даний параметр вказується виробником на маркуванні, де його числове значення відповідає рекомендованому рівню тиску.


Також важливим аспектом при покупці поліпропіленових труб, що має визначальне значення для роботи усієї опалювальної системи, вважається репутація виробника. Тільки надійні виробники такої продукції можуть запропонувати високоякісний товар, що відповідає всім вимогам і нормативам, що висуваються в цій галузі.


Поліпропіленові труби


Повернення до списку