Почему в квартире пахнет канализацией?

Чому у квартирі пахне каналізацією?

Скарги на запах каналізації надходять від власників приватних будинків, так і комунальних квартир. Причин може бути кілька, давайте розберемося:

1 причина: система каналізації не герметична.
Можливо, тріснув розтруб, десь роз'єдналися труби, відсутня заглушка на якомусь виводі чи не встановлено кришку ревізії. Оглянувши каналізаційну систему, можна знайти причину та вжити заходів щодо усунення.

2 причина: пересох або витягнутий гідрозатвор.
Гідрозатвор - це сифон з рідиною, що знаходиться в ньому.

пересох гідрозатвор:
Якщо довго не використовувати раковину або унітаз, рідина може просто випаруватися, що спричинить безперешкодне проникнення запаху в приміщення. В цьому випадку просто додайте воду і проблема зникне.

гідрозатвор витягнувся:
Ця проблема зустрічається в багатоповерхових будинках – залпове скидання води. При звичайному використанні мийки, душу, при зливі унітазу вода безперешкодно йде у фановий стояк, при цьому засмоктуючи повітря з горища чи вулиці. Фановий стояк пов'язаний з атмосферою, інакше система зливу не працюватиме правильно. При попаданні в стояк розрахункового об'єму води, система працює без збоїв. Але якщо в унітаз зливається занадто велика кількість води, наприклад, одночасний злив більше 3х унітазів на стояку або хтось вимив підлогу і одним махом зливає відро води в 10 літрів, то діаметра стояка може не вистачити для забору необхідної кількості повітря та вільного падіння великого обсягу води. Тому тиск у трубі розряджається і витягує один або всі найближчі гідрозатвори, і через них втягує необхідну кількість повітря для вільного падіння води.

Якщо гідрозатвор спустошується в такий спосіб, але рідко, залишається просто доливати води. Ну, чи шукати любителя вивернути відро одним махом в унітаз.


Мало того, залпове скидання води може спровокувати не тільки витягування гідрозатвору, а й спучування їх на нижніх поверхах. Повітря, що є в стояку стискується великою кількістю падаючої зверху води і тому що йому подітися нікуди, він вривається крізь гідрозатвори унітазів, раковин, душових і може вийти свого роду гейзер, замочивши всі стіни і стелю.


Труднощі з туалетом

Погана вентиляція стояка:

Якщо ви живете в будинку багато років і почав з'являтися запах, якого раніше не було - це симптом погіршення вентиляції стояка.

Так може статися, якщо:

а) Верхня частина стояка, що знаходиться на горищі, забруднилася. Щоб усунути проблему необхідно піднятися на горище і прибрати там, або просто відсунути сміття подалі від стояка.

b) Якщо питання стало в холодну пору року – стояк на даху міг обмерзнути, доведеться прибирати лід.

c) Якщо сусіди на останньому поверсі робили ремонт, вони могли замінити трубу на менший діаметр, наприклад, зі 110 діаметра на 50. Результат — недостатня вентиляція стояка та зрив гідрозатвору раковини при зливі унітазу.
Для вирішення цього питання необхідно говорити з сусідами про відновлення стояка, якщо вони не згодні, залишається лише скаржитися в керуючу організацію або у вищестоящі органи.

Повернення до списку