Вибір циркуляційного насосу. Де можливе застосування?

Завдяки роботі циркуляційного насоса забезпечується циркуляція теплоносія (у його ролі виступає вода, антифриз) в опалювальній системі. Насамперед, це необхідно щоб у приміщенні була комфортна температура, та й безумовно, - з метою економії, оскільки завдяки циркуляції ефективно використовується теплова енергія за рахунок того, що вона рівномірно поширюється системою. Отже, використовуючи такий виріб можна зменшити витрати до 30%.


Циркуляційні насоси Grundfos


Циркуляційні насоси: існуючі типи?

Розрізняють вироби двох типів – мокрий та сухий.


Мокрий – використовують для опалювальної системи в умовах житлових приміщень завдяки їх безшумності. Майже всі вироби останнього покоління уможливлюють керування швидкістю перекачування рідини (є можливість вибору швидкості подачі теплоносія), зазвичай при трьох режимах роботи, завдяки чому забезпечується адаптивна, економна, комфортна експлуатація. На ринку лідирують виробники під марками Wilo, Grundfos, DAB. Роки експлуатації цих виробів демонструють їхню високу якість і надійність.


Сухий – представлений насосною частиною та електродвигуном з крильчаткою, розміщеною на валу всередині щільно закритого корпусу, ці вироби характеризуються відсутністю контакту з перекачуваною рідиною. Їхня відмінність – потужність, але цим насосам властивий великий шум під час роботи, через що їх не використовують в умовах приватних будинків. Найбільш поширені бренди, що зарекомендували себе як надійні, - Grundfos, Wilo, Ebara.


Що потрібно знати про технічні параметри виробу?

Для правильного вибору насоса важливо знати про:

  1. Діаметр приєднання. Необхідно зробити його замір, труби можуть бути 1 дюйм (2,5 см) або 1 1/4 дюйми (3,2 см).
  2. Монтажну довжину. Вона може дорівнювати (13 см) або (18 см).
  3. Продуктивність насоса. Для її розрахунку користуються формулою:
    Q = N / (t2-t1), де показники:

    Q – продуктивність насоса,
    N – потужність котла (Квт),
    T2 – макс. температура теплоносія на выході із котла,
    T1 – температура теплоносія на вході в котел.

  4. Висоту подачі, яку розраховують за формулою:
    P = RI + Z, де:
    P – показник втрат тиску в опалювальної системі, Па,
    R – показник вртат на тертя теплоносія, Па/м,
    I – символ, що позначає довжину трубопроводу з однаковим діаметром,
    Z – показник падіння тиску у місцевих опорах, Па.


Не кожному така формула зрозуміла. Необхідні пояснення: вважається, що 10 м довжини циркуляційного контуру вимагають висоту подачі, що дорівнює 0,6 м. Тобто при довжині опалювальної системи 100 м необхідна висота подачі – 100/10*0,6=6 м. Необхідно знати, що тут представлені простіші розрахунки, тому що при правильних розрахунках повинні враховуватися кути та повороти трубопроводу, сила тертя теплоносія та різниця в діаметрі труб в опалювальній системі. В основному подібне ускладнення непомітно позначається на виборі виробу.


Висновок

До найважливіших параметрів, які треба враховувати, вибираючи циркуляційний насос, відносять:

  1. Діаметр підключення.
  2. Монтажну довжину.
  3. Продуктивність.
  4. Висоту подачі.

Ознайомившись із вище названими характеристиками, можна подумати про те, яку вибрати модель, якому бренду віддати перевагу.


Провідні виробники

Найбільш надійними та поширеними в умовах ринку вважаються насоси Wilo и Grundfos.


Покупці віддають перевагу виробам Wilo, завдяки високоякісному складанню та тривалій службі, але й вартість їх не низька. Виробляють таке обладнання у Німеччині. Найбільш затребуваними марками є Wilo серії Star-RS 25/6 та 25/4.


Відмінності насосів Grundfos – якість на високому рівні та невелика вартість. Термін їхньої служби, якщо вони правильно експлуатуються, досягає 10 років і більше. Виробляють таке обладнання у Данії. Найбільш поширеними марками вважаються Grundfos серії UPS 25-60 и 25-40.


Необхідно знати! Обираючи циркуляційний насос, слід пам'ятати про те, яке допустиме навантаження виробу, щоб воно здійснювало роботу в умовах прийнятної для себе допустимої потужності, що гарантує тривалу службу та якість роботи на довгі роки.


Як не переплутати оригінал та підробку?

Дешевизна виробу може вказувати, що перед вами підробка.
Продавцям властиво переконувати покупця в тому, що підробка не відрізняється від оригіналу, але з покупкою такого товару ви не отримаєте тривалої гарантії. Крім того, на підробку гарантія триватиме не більше 6 місяців, на оригінал – не менше 5 років гарантії, що забезпечує фірма. Щоб максимально убезпечити вас від підробок, ми наведемо важливі відмінні риси, це допоможе вам при виборі фірмового циркуляційного насоса високої якості.

Оригінал відрізняється від підробки:

  1. Рівномірним лакофарбовим покриттям — дефекти відсутні.
  2. Вказівкою конкретної країни-виробника виробу.
  3. Збігом серійного номера на упаковці та виробі.
  4. Вказівка на упаковці моделі насоса.
  5. Наявністю гарантійної книжки та докладної інструкції з експлуатації.

Возврат к списку