Выбор циркуляционных насосов для отопления частного дома

Вибір циркуляційних насосів для опалення приватного будинку

Система опалення в будинку правильно спроектована та працює без нарікань? А якщо вибрати відповідний циркуляційний насос, система буде ще й економічною!

Будинки бувають різних типів та розмірів, і опалюватись вони можуть по-різному. У невеликих за площею будинках найчастіше використовується система з природною циркуляцією теплоносія: нагріта в газовому казані вода піднімається нагору, а вже відпрацьована і охолола, опускається під дією сили тяжіння. Але така система навряд чи буде ефективною для середніх і великих за площею будівель. Циркуляція води в системі відбувається повільно, а значить, можливі проблеми з прогріванням радіаторів, а то й зовсім є ризик промерзання труб у неопалюваних місцях. Альтернативою стає примусова циркуляція води. У цьому випадку використовуються насоси, які монтуються в системах опалення – у зворотній трубі (так званій «зворотні»), яка йде від радіаторів до Вашого котла. Примусова циркуляція забезпечує постійну та рівномірну віддачу тепла у всіх приміщеннях будинку.

На ринку досить великий вибір насосів, як із «мокрим», так і з «сухим» ротором. Однак не всі вони застосовуються в інженерних системах приватних будинків. Насоси з «сухим» ротором мають великий ККД (до 80%), але сильно шумлять.

Що стосується агрегатів з «мокрим» ротором, то вони навпаки: дуже компактні, монтуються в будь-яких системах опаленнях, практично безшумні, і тому люблять власники приватних будинків. "Мокрими" насоси називають через те, що ротор знаходиться у воді і там же охолоджується. Рідина відіграє роль мастила для механізму. Пристрій монтується у горизонтальному положенні валу, щоб у корпусі постійно знаходилася вода. Це, наприклад, компактний UPS з асинхронним двигуном, що має три режими регулювання швидкостей. Перемикання відбувається вручну за допомогою спеціального важеля на корпусі. Якщо через тривалий простой ротор закис, вал насоса можна прокрутити вручну.

Що стосується насосів, що регулюються, то тут GRUNDFOS пропонує цілу родину пристроїв серії ALPHA. Кожен з них при правильній експлуатації прослужить довгі роки і не завдасть зайвого клопоту. Першим на ринку у 2012 році з'явився ALPHA2 L, насос, у якому виробник передбачив 7 режимів роботи. GRUNDFOS ALPHA2 L може працювати в системах типу «тепла підлога», а також в одно- та двотрубних системах опалення. Насос оснащений двигуном із постійними магнітами та вбудованою системою регулювання напору. Змінено гідравліку обладнання. Повітря з насоса видаляється не вручну, як у UPS, а за допомогою виштовхування його при включенні третьої швидкості на нетривалий час. Що стосується можливостей, то тут, крім трьох наявних швидкостей, передбачені ще два режими з постійним перепадом тиску (хоч би як змінювався витрата в системі, тиск буде однаковим) і ще два пропорційного регулювання. Іншими словами, при зміні гідравлічного опору насос відреагує зниженням або збільшенням швидкості роботи для зменшення/підвищення напору. Необхідний режим насоса вибирається натисканням кнопки на електронному блоці управління.

Ще більш цікавий та багатофункціональний насос наступного покоління ALPHA2. У нього три режими фіксованої швидкості, три режими з постійним перепадом тиску та три режими пропорційного регулювання – такий багатий вибір відкриває можливості точного налаштування системи, насос стає універсальним. Крім того, він має дві додаткові функції. Це «режим нічної економії» та «літній режим». У Данії, де були розроблені ці насоси, він має великий попит. По-перше, опалення приміщень, де вночі немає людей, просто нераціонально. По-друге, це питання сумісності. Насос придатний для роботи з сучасними котлами, де подібний режим присутній. Прагматичні датчани знаються на економії, опалення у них взагалі дороге задоволення. Тому дарма палити газ, дрова чи вугілля недозволена розкіш.
Що стосується «літнього режиму» – це сезонна функція. Вона дозволяє запустити опалення восени без проблем. Наприклад, закисання валу насоса при довгому простої. Насправді, запускати самостійно систему кілька разів протягом літа – справжня морока. Літній режим підтримуватиме працездатність системи самостійно.

Але це не все. GRUNDFOS ALPHA2 став першим насосом, в якому з'явився режим AUTOADAPT. AUTOADAPT дає можливість автоматично змінювати налаштування обладнання при зміні потреб людей, що проживають у будинку, або, наприклад. Зміни пори року. Використовуючи складні програмні алгоритми, електроніка устаткування постійно аналізує процеси й у залежність від показників, вибирає оптимальний тиск. Це суттєво економить ресурси системи опалення та гроші споживача.

Нині понад 3 млн. насосів серії ALPHA успішно працюють у всьому світі. Компанія GRUNDFOS випустила оновлену модель, яка має ще більш підвищений клас енергоефективності та відповідає високим вимогам євростандарту EuP Середнє значення коефіцієнта енергоефективності (EEI) для насосів ALPHA2 становить 0.15. На даний момент це найкращий показник. ALPHA2 може використовувати лише 3 Вт в режимі постійної частоти обертання і 4 Вт в режимі AUTOADAPT. Це означає, що насос необхідно на 87% менше енергії, ніж більшості аналогів представлених на світовому ринку. Насос має вбудований електронний витратомір для спрощення балансування та діагностики системи опалення. А ще він здатний працювати при температурі від 2 до 40 ° C і навіть у середовищі утворює конденсат.

І, нарешті, ALPHA3. Його функціонал відповідає ALPHA2. Однак його головна відмінність – можливість самостійного проведення гідравлічного балансування системи опалення. Недарма це рішення називають «Ліки від холоду». Для цього в комплекті з насосом іде прилад ALPHA Reader, який встановлюється на електронний блок. Він потрібний для того, щоб передавати інформацію від насоса на смартфон або айпад. Безкоштовний додаток GRUNDFOS Go Balance встановлюється на гаджет, після чого він покроково «проведе» господаря будинку на всіх етапах гідравлічного балансування системи опалення. ALPHA3 дозволяє заміряти витрату теплоносія в будь-якій системі опалення («тепла підлога», двох або однотрубна системи, тупикова, радіаторна мережа без термоголовок або з постійною витратою) на всіх радіаторах і контурах «теплих підлог» в режимі реального часу. Це дозволяє звести нанівець можливі похибки, які зазвичай бувають за теоретичних розрахунках.

Окремо варто сказати про двигуни. Чи багато ви знаєте виробників насосів, у яких вал ротора та підшипник виготовлені з кераміки? Швидше за все немає, оскільки у більшості моделей від конкурентів компанії GRUNDFOS вал виготовлений із сталі, а підшипник із графіту. Загальновідомо, що гаряча вода нагріває залізо та розширює його. Згодом такий підшипник проточується і в зазор, що утворюється між валом і підшипником потрапляє окалина та інше сміття. Рано чи пізно це призводить до поломки. У випадку кераміки це практично неможливо.

Крім того, у насосах серії ALPHA використовується чотириполюсний синхронний електродвигун із постійними магнітами та частотним перетворювачем. Ротори з постійними магнітами дають більший ККД у різному діапазоні навантажень.

Купуючи насоси компанії GRUNDFOS, споживач отримує дуже якісний пристрій, виконаний за найвищими європейськими стандартами якості. Саме тому виробник дає гарантію від 2 до 5 років на різноманітні моделі обладнання.

Повернення до списку