Автономне водопостачання у заміському будинку. Складові частини водопостачання

Автономне водопостачання – це окрема система, яку називають незалежною. Ця система може забезпечити людей водою протягом тривалого терміну. Як правило, якість води з автономної системи набагато краща, ніж якість води з централізованого водопостачання.


Автономна система складається з джерела, насоса, трубопроводу, блоку керування та водонапірного бака.

Джерелом води можуть стати свердловина або колодязь. Свердловина риється глибше, ніж колодязь, тому якість води зі свердловини краща, вода чистіша. Але якщо поламається насос, то ви не зможете дістати воду зі свердловини. Звичайно, поки не полагодите насос. А ось із колодязя, при поломці насоса, можна діставати воду вручну, відром.


Вибір джерела водопостачання

Автономне водопостачання, звичайно, не може існувати без джерела води.

Найпростіший і найлегший варіант видобутку води – це колодязь. Він дуже зручний для поливу рослин, але не є хорошим джерелом води для пиття, оскільки грунтові води залягають глибоко, а колодязь викопується на невелику глибину.


Свердловина – це ідеальний варіант для видобутку питної води із підземних вод. Свердловини буряться різні глибини. Чим глибша свердловина, тим краще вода. Якщо бурити дуже глибоку свердловину на глибину 40—250 метрів, так звану артезіанську, вода буде ідеально чистою, але буріння такої свердловини дороге. Можна вирити свердловину на глибину 10—40 метрів, вона називається свердловиною на пісок. Вода із такої свердловини цілком придатна для пиття.


Складові частини

Для проведення у приватному будинку системи автономного водопостачання знадобляться такі елементи:

  • Кесон.
  • Насос, який поринає на великі глибини.
  • Система автоматики, що керує роботою насоса.
  • Трубопровід, що пролягає від будинку, до якого надходитиме вода, до насоса.
  • Фільтри для очищення води.
  • Водонагрівачі, якщо ви збираєтеся опалювати будинок за допомогою автономної системи подачі води.

Кесон – це незамінна деталь у системі автономного водопостачання. Він встановлюється на глибину два метри та герметично закриває свердловину від холодів та від брудних вод, які можуть потрапити у свердловину. Зазвичай, у кесон вбудовується автоматична система, яка регулює роботу води. Кесон прикріплюється до обсадної труби, яка опускається в свердловину для захисту від обсипання землі.


Облаштування свердловини


Основна частина автономного водопостачання – це насос. На його купівлі не варто заощаджувати. Якщо джерелом води є колодязь, можна купити звичайний поверхневий насос. Якщо свердловина є джерелом води, то тут вже потрібно купувати занурювальний насос. Варто чітко зрозуміти, що чим більша глибина свердловини, тим дорожче буде коштувати насос. Насоси робляться різними параметрами, різними виробниками. Якщо підійти до консультантів з паспортом на свердловину, то вони легко допоможуть вибрати підходящий вам насос з потрібними технічними параметрами.

Параметри, які необхідно враховувати при покупці насоса – це потужність насосу, натиск та продуктивність. Вибирати варто насос трохи сильніше, ніж потрібно. Це забезпечить тривалий термін роботи без поломок.


Глибинні насоси


Гідроакумулятор – це накопичувальний бак, який служить для набору води, тим самим знімає навантаження на насос. Чим менший накопичувальний бак, тим більше разів вмикається в роботу насос. Якщо ви збираєтеся споживати часто велику кількість води, варто купувати бак великих розмірів, це продовжить термін служби насоса. Існують два види накопичувальних баків: гідропневматичний та водонапірний. Вони відрізняються тим, що водонапірний бак встановлюється на верхньому поверсі будинку, а гідропневматичний - у підвальному приміщенні. Ще одна відмінність, що у водонапірному накопичувальному баку не можлива робота функції підігріву, оскільки напір подається маленький, а в гідропневматичному така функція успішно працює.


Гідроакумулятори


Наступна важлива деталь – це система автоматики. Вона складається з реле тиску та пульта управління. Роль цієї системи в автономному водопостачанні – це вмикати та вимикати насос, залежно від тиску.


Трубопровід встановлюється на великій глибині, щоб мороз не дістався до нього. Можна обладнати його теплоізоляцією або оснастити підігрівом. Для підігріву прокладається безпосередньо в трубу кабель, який сам регулює температуру та підігріває воду до потрібної температури.


Можна встановити фільтр. Це забезпечить вас безпечною для пиття водою.


Установка автономного водопостачання має бути чітко спланована. Чи потрібна вода для пиття або для технічних потреб, потрібен підігрів чи ні, що буде джерелом води? Це питання, на які потрібно чітко знати відповіді перед тим, як встановлювати автономне водопостачання.


Повернення до списку