Твердотопливные системы: хорошо для окружающей среды, неплохо для кошелька

Твердопаливні системи: добре для довкілля, непогано для гаманця

При виборі різних систем опалення може статися, що споживач «не бачить лісу крізь дерева». Але зверніть увагу, що ці дерева можуть стати основою для вигідної, надійної та екологічної системи опалення. Використовуючи, наприклад, котел на пелетах, ви отримаєте максимум від деревини як джерела енергії.

Дерев'яні пелети - цілком адекватна альтернатива для традиційних (копалин) видів палива, а система опалення, що працює на них, може без проблем поєднуватися з іншими опалювальними системами, наприклад, з тими, що використовують енергію Сонця. Таким чином ви зберігаєте гнучкість і набуваєте незалежності від викопних джерел енергії. Додатковим бонусом стає «чистий» баланс із СО2.

Від вогнища до опалювальної системи
Коли люди вперше зрозуміли, що деревина горить, це стало відкриттям першого біогенного палива. І зараз багатьом людям подобається потріскування дров у каміні, пічне опалення у старих будинках, або тихі розмови при багатті на природі.

Ви можете скористатися комфортним пелетні котли Vitoligno у приватному будинку. А можете встановити потужну систему опалення із серії Vitoflex у будівлі такого масштабу, як монастир, клініка чи школа. В обох випадках тверде паливо природного походження спалюватиметься в оптимальних умовах. Сучасні системи на деревному паливі працюють чисто та ефективно. Деревина стає все популярнішим енергоносієм, не в останню чергу саме завдяки своїм екологічним властивостям.

Можна дати різні відповіді на питання, яка система опалення буде найкращою для вас. Наше відео (німецькою мовою) представляє основні альтернативи.



Відновлюване паливо, позитивний кліматичний баланс
Масова незаконна вирубка лісів у деяких країнах, зокрема у тропіках, іноді створює негативний імідж галузі лісового господарства. Але в Німеччині вирубка суворо регламентована. Вона дає змогу створювати нові перспективи для сільського господарства. Такі дерева, як верби, тополі, берези ростуть досить швидко: за три роки вони досягають висоти п'ять метрів. А якщо говорити про плантацію так званих «дерев, що швидко ростуть», тобто висаджуваних рослин з метою швидко зібрати врожай, то вони більш корисні для ґрунту, ніж монокультури кукурудзи або ріпаку.

І процес спалювання деревини в системах опалення не шкодить природі. При цьому виділяється лише кількість СО2, що дерево поглинуло з атмосфери протягом свого життя. Враховуючи той факт, що ці дерева зазвичай висаджуються лише з метою одержати паливо, негативне втручання у природу мінімальне.

При цьому деревину зараз використовують у найрізноманітніших формах. Це може бути деревний пил, залишки кори, тріски або суміш різних форм. Найвищу теплотворну здатність мають деревні пеллети – справжня концентрована енергія.

Заглянути в котел: деревне паливо вищої якості
Пелети (деревні гранули) – це діамант серед різних видів деревного палива. З високою теплотворною здатністю вони забезпечують високий коефіцієнт корисної дії. Під високим тиском необроблені залишки деревообробки промисловості, тирса від пиляння та стругання перетворюються на циліндричні шматки, в яких сконцентрована енергія. Завдяки застосуванню високого тиску, з одного боку, можна уникнути застосування хімічних клейких речовин, з другого - вміст вологи становить трохи більше десяти відсотків. Це перевага, тому що надмірна вологість зазвичай знижує ефективність.

Застосовуючи пелети, можна вийти на ККД, порівняно з опаленням на видах палива. Виробництво пелетів у Німеччині достатньо для того, щоб забезпечити споживачів. Для кінцевого споживача це, що його більше не оминають коливання ціни імпортний товар. Станом на початок 2016 року в Німеччині експлуатувалося близько 400 000 пеллетних котлів - і ця кількість зростає. Німецький пелетний інститут представив переваги деревних пелет у цьому відео (німецькою мовою).



Vitoligno 300-C: компактний, удостоєний нагород, з гарантією комфорту
Пелетний котел Vitoligno 300-C потужністю до 48 або до 101 кВт являє собою комфортний опалювальний пристрій для малих і великих житлових будинків.
Єдине, що ви маєте робити, це заповнювати котел пелетами. І завдяки досконалій техніці це можна робити й під час роботи котла. Енергоефективна система розпалу працює автоматично, так само як і пластинчаста колосникова решітка з системою самоочистки, у сполученні з пристроєм видалення золи. Цілком достатньо буде, якщо ви раз чи двічі за рік опорожните бак для золи.
За свій простий дизайн та інтуїтивне меню пелетний котел Vitoligno 300-C був відзначений премією  German Design Award 2015 у категорії «Чудовий дизайн продуктів – Будівництво та енергетика». Меню, серед іншого, показує й дані підключеної геліосистеми. Адже серія Vitoligno від початку була задумана для комбінованого використання енергії Сонця та деревини. Так ви станете незалежними від викопних видів палива.

Стисло про головне – твердопаливні системи надають вам такі переваги:
– Деревні пелети в середньому на 30 відсотків дешевші, ніж викопні види палива, а викиди СО2 нижчі в 15 разів.
– Немає різких коливань ціни, бо деревину не треба ввозити з-за кордону. Ви знайдете постачальників у своєму регіоні.
– У сполученні з іншими екологічними енергосистемами ви станете незалежними від третіх постачальників.

Возврат к списку