Как конденсационные котлы приспосабливаются к изменению типа газа

Як конденсаційні котли пристосовуються до зміни типу газу

Опалення газовими конденсаційними котлами - ефективне та енергозберігаюче. Ця технологія використовує не тільки тепло, що виникає під час спалювання газу. Котли такого типу також відбирають тепло з димових газів та перетворюють його на корисну енергію для опалювальної системи.

У наступні кілька років на деякі регіони Німеччини чекає важлива зміна у постачанні природного газу. Газові конденсаційні котли мають пристосуватися до цього та працювати з високою ефективністю на газі різної якості. Для цього служить система Lambda Pro Control Plus, який застосовується в регуляторах горіння.

"Яка система опалення для мене найкраща?" Під цим гаслом ми хочемо представити вам опалювальні системи на різних джерелах енергії з огляду на останні розробки. Починаємо з газових конденсаційних котлів, оснащених новим регулятором Lambda Pro Control Plus.

Теплотворна здатність у майбутньому: перехід на інший тип газу
Зміна типу природного газу – це великий інфраструктурний проект, на порозі якого стоїть газове господарство Німеччини. Протягом 15 років, з 2015 до 2030, мільйони німецьких домогосподарств перейдуть на опалення природним газом із вищою теплотворною здатністю (H-Gas).

Це стосується перш за все регіонів на заході та півночі країни. Газові котли у місцевих приватних будинках працюють переважно на так званому L-Gas. Це природний газ, який через свій хімічний склад має низьку теплотворну здатність. Потреба в газі донедавна покривалася за рахунок запасів L-газу в Північній Німеччині та імпорту з Нідерландів. Але ці запаси незабаром будуть вичерпані.

Недолік у постачанні покриватиметься за додатковий імпорт газу з Норвегії та Росії. І оскільки цей газ є газом типу H, виникає потреба в переоснащенні або заміні наявних газових котлів на ті, які можуть ефективно працювати з газом різної якості. Наприклад, на котли серії Vitodens виробництва Viessmann.

L и H: у чому різниця в якості газу
Наразі власники котелень можуть вирішувати, на якому газі працюватимуть їх конденсаційні котли: на біогазі, зрідженому чи природному. Використання конденсаційної технології дозволяє перетворювати до 98 відсотків підведеної енергії на корисне тепло - вона використовує також тепло в димових газах, яке у разі старої технології просто вилетіло б у трубу. Тому для багатьох кінцевих споживачів природний газ є найбільш вигідною альтернативою - навіть незважаючи на те, що скраплений газ має високу теплотворну здатність і нижчий за викиди СО2.

У цьому відеокліпі ми шукали відповідь на питання, яка опалювальна система оптимальна для конкретного споживача (німецькою мовою):У Європі природний газ поділяють на H-Gas та L-Gas. Різниця полягає насамперед у змісті метану, від якого залежить теплотворна здатність. Літера L означає "low caloric", тобто низькокалорійний, з нижчою теплотворною здатністю. Зміст метану у такому газі становить близько 85 відсотків. H у свою чергу означає "high caloric", висококалорійний. Газ, що імпортується з Росії, на 99 відсотків складається з метану. Він має вищу теплотворну здатність.

Газ змінюється, якість залишається - завдяки розумному регулятору горіння
При використанні регулятора Lambda Pro Control Plus від Viessmann система автоматично розпізнає якість газу та залежно від неї регулює підведення повітря. В результаті ми отримуємо стабільно високий ККД, високу надійність у роботі та невелику кількість шкідливих викидів.
У котлах серії Vitodens регулятор горіння Lambda Pro Control Plus завжди забезпечує ефективну роботу, незалежно від типу газу.  

Опалювати газом, а не грошима
Газові конденсаційні котли вже готові до майбутньої зміни типу газу. Незмінно висока ефективність забезпечує низький рівень споживання та, відповідно, економію коштів. А стабільно низький рівень шкідливих викидів означає піклування про довкілля. І сажотрус не повинен буде так часто заглядати в трубу будинку. У разі використання сучасної конденсаційної техніки інтервал між перевірками зростає з двох до трьох років.

Отже, багато аргументів говорить на користь енергоефективного та економічного опалення конденсаційними газовими котлами. Із сучасним регулятором горіння ви завжди зробите правильний вибір.

Возврат к списку