5 простых советов как обогреть дом

5 простих порад, як обігріти будинок

Наш партнер, компанія Viessmann, пропонує 5 простих порад, як зберегти тепло в вашої домівці. У наш час, коли на рахунку кожен кіловат, такі поради обов'язково будуть корисні всім. Отже, приступимо.

Порада 1: опалювати приміщення потрібно не рівномірно, а в залежності від потреби

Одна з головних рекомендацій - правильний прогрів приміщення. Температура комфорту в приміщенні зазвичай знаходиться в межах від 20 до 22 градусів тепла. Така температура дозволяє витрачати розумні кошти на опалення і довгий час забезпечує стабільну температуру в приміщенні.

Правильна температура

З кухонним приміщенням справа йде інакше - тут краще тримати температуру в межах 18-19 градусів. Причина - плита або духовка. Вони дають додатковий обігрів приміщенню, завдяки чому ці приміщення можна опалювати трохи менше.

Правильна температура на кухні

У спальні зазвичай немає додаткового джерела тепла, але під час сну люди все одно прикриваються ковдрою або покривалом, тому температура також може триматися в межах 18-19 градусів. А ось дитяча і ванна повинні прогріватися трохи більше, особливо коли діти ще маленькі. Підіб'ємо підсумок: не кожне приміщення повинно опалюватися однаково. І пам'ятайте! Зниження температури на 1 градус - це зниження оплати для вас на 6%.

Порада 2: Звільніть батареї

Продовжимо. Часто люди ставлять меблі поруч з опалювальними приладами або перед ними. Це іноді зручно, але таке розташування не дозволяє повітрю нормально циркулювати в приміщенні.

Звільніть батареї

Якщо немає можливості переставити меблі в інше місце, просто відсуньте їх від батарей хоча б на 20 сантиметрів. Те ж правило справедливо також для штор і завіс. Якщо вони частково або повністю затінюють батареї, для обігріву приміщення потрібно більше енергії. Краще їх розширити або вкоротити.

Порада 3: чистка батарей

А ось це правило дуже часто взагалі пропускають. Пил з'являється не тільки на шафах і полицях, але і на батареях опалення. Це не тільки неестетично, але і знижує потужність опалювальних приладів.

Чистка батарей

Пил стає своєрідною теплоізоляцією, що знижує ефективність нагріву. Більш того, він негативно впливає на мікроклімат самого приміщення, що може привести до погіршення самопочуття алергіків. Для очищення щілин в пластинчастих радіаторах краще використовувати спеціальну щітку.

Порада 4: правильне опалення під час вашої відсутності

Однією з важливих рекомендацій є спосіб обігріву приміщень під час вашої відсутності. Багато людей вимикають опалення під час від'їздів. Це і зрозуміло, начебто логічно хотіти заощадити гроші і сили, але ефект, на жаль, зворотний.

Опалення у вашу відсутність

Тому що будинок, який довго не опалюється, вихолощений, а потім потрібно досить багато енергії, щоб знову його прогріти. Є навіть загроза появи плісняви. Тому фахівці рекомендують залишати приміщення для обігріву на малій потужності.

Опалення у вашу відсутність вірно/невірно

При тривалій відсутності мешканців досить всього 12 градусів, щоб в будинку не стало повністю холодно. Якщо ви їдете тільки на вихідні, то температуру в будинку краще залишити близькою до 15 градусів.

Порада 5: правильне провітрювання

До правильного опалення, звичайно ж, відноситься і правильна вентиляція. І це стосується не тільки кухні, на якій готують їжу, і виділяється багато вологи. Один доросла людина "випаровує " кожен день кілька літрів води. А якщо в сім'ї четверо людей, то обсяг вологих випарів вже значний.

Провітрювання - невірно

Для уникнення плісняви провітрювати приміщення потрібно три рази на добу. Часто люди думають, що якщо вікно прочинене на невелику ширину, вони втрачають менше тепла - це помилка.

Провітрювання - вірно

Найбільш ефективні швидкі провітрювання з широко відкритими вікнами. Для цього достатньо всього 5 хвилин.

Провітрювання влітку/взимку

Восени, коли температура ще не опускається нижче нуля, можна залишити вікна відкритими для провітрювання і на 10-15 хвилин. Взимку - за час від 4 до 6 хвилин. Звичайно, деяка кількість тепла буде втрачено, але меблі, стіни, підлога і стеля не встигнуть за цей час охолонути і їх не доведеться знову утеплювати. Якщо є можливість, краще відкрити вікна на протилежних сторонах будинку або квартири і влаштувати невеликий протяг. У цих точках енергія батарей повинна бути зведена до мінімуму. Як не дивно, але правильна вентиляція - основа правильного обігріву. Він знижує загрозу появи цвілі в будинку і покращує якість повітря в самому приміщенні.
18 Мая 2017

Повернення до списку