Обратный клапан на воду, какие бывают и где он используется?

Зворотний клапан

Зворотний клапан - це захисний механізм, який унеможливлює небажане перемішування води, клапан пускає воду в одному напрямку без можливості її повернення, тобто запобігає зворотній потік води по трубі.

Найчастіше зворотний клапан застосовується:


1) На насосах і насосних станціях
На насосах і насосних станціях, зворотний клапан запобігає поверненню води назад у свердловину або колодязь. Завдяки його наявності, ви можете отримати воду відразу після включення насоса. Немає необхідності чекати доки вода витіснить повітря з трубопроводу. Якщо сказати точніше, то насоси поринають безпосередньо в свердловину або колодязь, і зворотний клапан ставиться відразу після насоса між насосом і трубою. Насосні станції ставляться на поверхні. (вдома або в спеціальному приміщенні), а від станції в колодязь або свердловину спускається труба, на закінченні якої є сіточка та зворотний клапан:

Зворотний клапан з фільтром для насоса

2) Після лічільників
Лічильник не буде обертатися у зворотний бік, якщо встановити зворотний клапан, але це не найголовніше. Найголовніше – зворотний клапан не допусти ефекту передавлювання, який часто виникає у міській квартирі.

3) На бойлері
Якщо ви підключені до загальної системи водопроводу з гарячою та холодною водою, то при встановленні бойлера встановіть зворотний клапан так само на стояку гарячої води, інакше вода, нагріта вашим бойлером, побіжить до сусідів знизу по стояку. Сусіди звичайно не засмутяться, але вам доведеться сплатити електрику за лічильником.

Конструкція:
У неробочому положенні клапан завжди закритий. Затвор підпирається пружиною.
Зворотний клапан

Клапани бувають з металевим та пластиковими затворами. З металевим затвором застосовуються в системах опалення. Для їх відкриття потрібен більший тиск, ніж для відкриття клапан із пластиковим затвором. Про це слід пам'ятати при побудові нової системи.

Корпус клапана зібрана з двох частин на різьбленні з герметиком.
Конструкція зворотнього клапану 1

Усередині корпусу є сам затвор з гумовою прокладкою та пружина:
Конструкція зворотнього клапану 2

Поради:
1. Якщо водозабір походить з колодязя або свердловини, на початку трубопроводу має бути сіточка. В іншому випадку, камінь, що потрапив усередину зворотного клапана, зробить систему непрацездатною.
2. Якщо взяти два клапани розміром ½ дюйма де один із металевим затвором, а другий із пластиковим, то перший буде на один сантиметр довше. Якщо ви змінюєте один на один у готовій системі, то це варто мати на увазі.
3. Є зовсім маленькі зворотні клапани, які ставляться в корпус лічильника на виході, через свою конструкцію такий клапан має занадто сильний опір і якщо його встановити тиск у системі значно впаде, а якщо воно і було слабке, то вода зовсім може перестати йти. Фото нижче:

Мініатюрний вбудований зворотний клапан 1Мініатюрний вбудований зворотний клапан 2

Возврат к списку