Теплові насоси. Енергія природи для опалення та охолодження

Компактний тепловий модуль Vitocal 242-G оснащений вбудованим водонагрівачем та підготовлений для підключення термічної геліоустановки.

Низькі експлуатаційні витрати завдяки ефективній технології – також у старих будинках

Простий принцип, ефективна робота: тепловий насос збирає тепло із землі, ґрунтових вод чи навколишнього повітря, "накачує" його за допомогою компресора до високої температури та віддає в опалювальну систему. У зворотному напрямку це відбувається у кожному холодильнику.
Це відпрацьована технологія для застосування як у новій системі, так і в комбінації із системою опалення вже працює на об'єкті. В останньому випадку тепловий насос бере на себе забезпечення основного навантаження, щоб старий котел на газі або рідкому паливі включався тільки в найхолодніші дні зими.

Високоефективний тепловий насос повітря/вода Vitocal 300-A від компанії Viessmann. Його можна застосовувати як для опалення, так і для гарячого водопостачання.

Зробити тепло довкілля корисним

Сучасні теплові насоси беруть більшу частину енергії, необхідної для опалення з навколишнього середовища. Лише близько чверті її підводиться як електроенергії. Низька вартість експлуатації, турбота про навколишнє середовище, а також висока незалежність від рідкого та газоподібного палива – це лише деякі із плюсів цієї надійної технології. Якщо при цьому застосовується електроенергія, отримана з відновлюваних джерел - така система опалення стає СО2-нейтральною і надзвичайно екологічною.
Крім того, теплові насоси можна використовувати для охолодження будівель. При застосуванні технології "natural cooling" (англ. Природне охолодження) розсіл або ґрунтові води відбирають тепло і відводять його назовні. Натомість про "активне охолодження" (active cooling) говорять, коли тепловий насос працює у зворотному режимі і - як холодильник - активно виробляє холод.

Зовнішній модуль теплового насосу Vitocal 200-S типу Split можна встановлювати в будь-якому місці за межами будинку. Його основний модуль, оснащений вбудованим водонагрівачем, встановлюється у підвалі або господарському приміщенні будинку.

Джерела тепла – ґрунтові води, тепло ґрунту та повітря

Джерело використовувати для роботи теплового насоса залежить від місцевих особливостей і рівня теплоспоживання будівлі. Якщо є достатня кількість ґрунтових вод відповідної якості, особливо ефективним рішенням стає тепловий насос типу вода / вода. А пристрій типу розсіл/вода відбирає тепло, що міститься у ґрунті, за допомогою зонда чи земляного колектора. Третьою альтернативою є використання навколишнього повітря як джерело тепла. Для цього застосовуються теплові насоси повітря/вода - залежно від наявного простору, вони можуть встановлюватися в котельні або поруч з будинком.

Возврат к списку